اگر بیمه درست شود سلامت اعم از بهداشت و درمان هم درست خواهد شد

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، سید حسن هاشمی در حاشیه انعقاد تفاهم نامه ساخت سه بیمارستان با کره جنوبی با بیان اینکه کره جنوبی یکی از کشورهایی است که در دو دهه گذشته پیشرفت‌های خوبی داشته است، اظهار داشت: معتقدم با توجه به فرصت‌های پیش رو، باید از تجربیات بخش دولتی و خصوصی استفاده کنیم به‌ ویژه که شرکت‌های خصوصی و بانک‌ها علاقمند به سرمایه گذاری در کشور ایران هستند و ما نیز علاقمندیم که در حوزه سلامت با توسعه خدمات، احترام بیشتری به مردم گذاشته و خدمات بهتری را در اختیارشان قرار دهیم.

وزیر بهداشت با اشاره به امضای تفاهم نامه ساخت 3 بیمارستان در ایران با کره جنوبی افزود: صنعت بیمه بسیار حائز اهمیت است و من در دولت یازدهم خیلی در این خصوص صحبت کردم و معتقدم اگر بیمه درست شود سلامت اعم از بهداشت و درمان هم درست خواهد شد. ولی باید از همان راهکارهایی که در تجربه‌های علمی و بین المللی ثابت شده است، استفاده کنیم و به آنچه که لازم است، بها بدهیم.

هاشمی در ادامه نظم و انضباط سیستم سلامت کره جنوبی را که به بهره وری بیشتر و به صرفه جویی در هزینه‌ها کمک می‌کند، مورد اشاره قرار داد و گفت: این حوزه می‌ تواند برای ما الگو باشد و امیدوارم که هم بخش دولتی و خصوصی حداکثر استفاده را از این همکاریها ببرند.

وزیر بهداشت در پایان یادآور شد: در مذاکراتی که با وزیر کره جنوبی داشتم تاکید کردم که هر دو وزارتخانه باید در جهت منافع مشترک تلاش کنند و طبیعی است که هر دو طرف باید صاحب امتیاز باشند و امیدوارم آنچه را که امروز امضا کردیم فقط روی کاغذ نماند.