تزریق ژل و بوتاکس فقط در مراکز مورد تایید وزارت بهداشت

 

به گزارش ایلنا، دکتر محمد حسین کاردر دبیر علمی کنگره جراحی پلاستیک با محوریت لیزر اظهار داشت: این کنگره ۱۱ و ۱۲ بهمن ماه سال جاری با هدف ارائه جدیدترین دستاوردهای علمی و روش‌های نوین جوان ‌سازی صورت همچون روش لیزر، فیلر و بوتاکس در تالار امام بیمارستان امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

وی افزود: هرچند که روش‌ های جوان ‌سازی صورت به روش تزریق ژل و بوتاکس همچنین لیزرهای مختلف ساده به نظر می ‌رسد ولی همه این اقدامات باید توسط پزشکان متخصص دوره دیده در مراکز دارای مجوز رسمی و تحت تاییدیه وزارت بهداشت انجام شود.

دبیر علمی‌ کنگره جراحی پلاستیک با محوریت لیزر بیان داشت: در ایران نیز همچون بسیاری از کشورهای جهان، روش‌ های کم تهاجمی همچون تزریق ژل و بوتاکس و استفاده از لیزرهای مختلف برای جوان سازی صورت استفاده می‌شود که اقبال این روش‌ ها روز به روز در حال افزایش است البته باید توجه داشت که کاربرد لیزر و بوتاکس فقط برای زیبایی نیست بلکه جهت ترمیم صورت برای افرادی که دچار فلج اعصاب صورت شده یا از زخم ناشی از جراحی و سوختگی رنج می‌برند نیز کاربرد دارد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بیان داشت: استفاده از این روش‌ها جزو شایع‌ ترین جراحی‌ها و عمل‌ های زیبایی به شمار رفته که البته آمار دقیقی در مورد تعداد جراحی‌های زیبایی همچون جراحی‌های بینی به صورت رسمی در دسترس نیست.

کاردر ادامه داد: هزینه جوانسازی صورت بستگی به نوع کار، کیفیت آن و نحوه انجام عمل دارد و در واقع باید توجه داشت که در همه این اقدامات باید در مراکز دارای مجوز از وزارت بهداشت انجام شود چرا که برخی از افراد تبلیغ می ‌کنند که این اقدام را با هزینه‌ ای کمتر انجام می ‌دهند در حالی که مراکز آنها مورد تایید وزارت بهداشت نیست و می ‌تواند عوارض زیادی را برای افراد به همراه داشته باشد.

وی عنوان کرد: از طرفی نیز برخی از این مراکز زیبایی از آنجایی که مجوز لازم را ندارند محصولات فاقد مجوز نیز که از کشورهایی همچون چین وارد ایران شده را توسط افراد دور نگذرانده مورد استفاده قرار می‌ دهند که افراد باید در این زمینه بسیار دقت کنند که از آنها سوء استفاده نشود.

دبیر علمی کنگره جراحی پلاستیک با محوریت لیزر خاطرنشان کرد: بنابراین انواع روش‌های جوان‌ سازی صورت از جمله استفاده از انواع لیزرها وجود دارد که هر کدام تعرفه آن در کتاب ارزش گذاری نسبی وزارت بهداشت مشخص شده و در واقع تعرفه و کد جراحی دارد.