پیشگیری از آلزایمر با خوردن توت 

علاوه بر مواردی مثل دوری از استرس و فشار عصبی ، زندگی در هوای پاک و همراه با آرامش یکی از مواردی که در سلامتی و طول عمر انسان تاثیر به سزایی دارد تغذیه است. خوردن انواع میوه ها و سبزیجات از پیری زودرس جلوگیری می کند. یکی از مشکلات در سنین بالا بیماری آلزایمر است که بسیار آزار دهنده می باشد. برای جلوگیری از آلزایمر یکی از راه های پیشنهاد شده مصرف فراوان توت است.

محققان آمریکایی پس از دو سال مطالعه موفق به ابداع یک رژیم غذایی بر پایه انواع توت و سبزیجات شدند که خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش می دهد. به گزارش پایگاه اینترنتی وال استریت ژورنال، محققان مرکز پزشکی دانشگاه راش در شیکاگو که این رژیم غذایی به نام مایند (MIND) را ابداع کرده اند، می گویند: این رژیم غذایی شامل خوراکی هایی می شود که برای سلامت مغز مفید است.

محققان در این مطالعه رژیم غذایی مایند را با رژیم غذایی مدیترانه ای که برای سلامت قلب مفید است، مقایسه کردند. هر دو این رژیم غذایی به اندازه زیادی بر پایه خوارکی های گیاهی و کم چرب است.

اما در رژیم غذایی مایند تاکید ویژه ای بر مصرف خوراکی هایی مانند انواع سبزیجات برگ سبز و توت شده است که برای سلامت مغز مفید هستند.