روش هایی برای زیبایی پوست صورت

 حفظ زیبایی پوست در داشتن صورتی زیبا بسیار مهم و حیاتی است. از آنجایی که پوست صورت یکی از قسمتهای بدن است که همیشه در معرض هوای گرم و سرد و یا نور آفتاب قرار دارد و بسیار لطیف و آسیب پذیر می باشد توجه به سلامت و بهداشت آن نیز بسیار مهم است. برای داشتن پوستی سالم و زیبا نکاتی در زیر آورده شده است که انجام دادن آنها تا حد زیادی به سلامت پوست صورت شما کمک خواهد کرد.

 

 استفادهاز کرم ضد آفتاب
این امکان وجود دارد که در میان روز صورت خود را شسته و دوباره کرم ضد آفتاب بمالید. در استفاده از کرم های ضدآفتاب توصیه می شود از کرمی با SPF بیشتر از 30 استفاده کنید. ضدآفتاب نه‌تنها نقش محافظتی دارد بلکه باعث می‌شود پوست جوان‌تر به نظر برسد. وقتی از ورود اشعه ماوراي بنفش A و B ممانعت به عمل آید، پوست توانایی فوق‌العاده‌ای برای ترمیم و التیام خود می‌یابد و خیلی زود در بافت و رنگ پوست‌ تغییرات مشاهده می‌شود.

استفاده از مرطوب‌کننده ویتامین C

توصیه می‌شود این کرم را شب‌ها استفاده کنید چون به نورحساس است. ویتامین C پوست را روشن می‌کند و از آسیب پوست پیشگیری می‌کند. آنتی‌اکسیدان‌های دیگری که باید به دنبال آن باشید ویتامین E و چای سبز است. 

شست‌وشوی پوست با آب، ساده‌ترین راه پاکسازی پوست
مواقعی که صورتتان عرق کرده، دسترسی به مواد پاک‌کننده ندارید، از فضای بیرون و آلودگی هوا به درون خانه یا فضای پاک‌تری وارد می‌شوید، شستن دست و صورت و در مواقعی که تعریق ناشی از گرما یا فعالیت با آلودگی زیاد هوا همراه بوده، استحمام و شست‌وشوی پوست کل بدن، مفید است. شست‌وشو و استحمام سبب پاکسازی سطح پوست از سلول‌های مرده هم می‌شود.

شستشوی صورت  قبل از رفتن به رختخواب
در طول روز، چربی، آلودگی هوا و گردوخاک روی پوست شما قرار می گیرد. اگر آرایش کنید، مواد آرایشی نیز به آلودگی های قبلی اضافه می شود و در صورتی که قبل از خواب صورت تان را نشویید، هنگامی که سرتان را روی بالش می گذارید، تمام این آلودگی ها به سطح بالش تان می مالد و منافذ پوست شما را می بندد، در نتیجه پوست دیگر نمی تواند نفس بکشد و جوش و سایر مشکلات پوستی به سراغ صورت شما می آید. اگر خیلی خسته هستید و نمی توانید این کار را انجام دهید، صورت خود را با دستمال مرطوب، پاک کنید.

توجه به تاریخ مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی
مواد آرایشی را نباید بیشتر از سه ماه نگه داشت. هنگامی که یک ماده آرایشی برای اولین بار استفاده می شود، روی جعبه یا قوطی آن، با خودکار یا ماژیک، باید تاریخ آن روز نوشته شود.

 
مراجعه به پزشک متخصص
حداقل سالی یکبار به متخصص پوست مراجعه کنید. با مراجعه به پزشک متخصص پوست می توانید مشکلات پوستی خود را بهتر و سریع تر درمان کنید.